Radosna wiara młodzieży.

Światowe Dni Młodzieży - piękne, radosne dni spotkania młodych, z całego świata, z papieżem Franciszkiem. Te wydarzenie składa się z dwóch części : pierwsza odbywała się w diecezjach, druga nadal ma miejsce w Krakowie. Ja brałam udział w tej pierwszej części w swoim mieście. 

ŚDM to fenomen naszych czasów, około miliona lub nawet ponad milion młodzieży z różnych zakątków świata zjeżdża się do jednego kraju, aby razem chwalić Jezusa Chrystusa. (W ostatnim dniu ŚDM w Krakowie, na mszy, było ponad dwa miliony ludzi). Młodzież nie przybywa na te dni z powodu pragnienia zobaczenia papieża, lecz z innej przyczyny. Tą przyczyną jest Syn Boży, chęć stworzenia jeszcze głebszej relacji z Bogiem. Często kosztuje ją to wiele wyrzeczeń. Niejeden młody człowiek  musiał oszczędzać pieniądze przez trzy lata, aby uczestniczyć w ŚDM lub też prosić rodzinę i znajomych o wsparcie finansowe.

Myśl przewodnia tegorocznego święta młodych to ,,Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią." Oznacza ono, że temu człowiekowi, który okazuje bliźniemu uczynki miłosierne, Bóg będzie błogosławił za życia. Nie będzie obojętny na niedolę miłosiernego człowieka, wybaczy mu wszystkie grzechy. Po śmierci takiego człowieka przyjmie go, z radością i miłością, do Swojego domu,

Wielu Polaków spełniło uczynek miłosierdzia co do ciała poprzez przyjęcie młodzieży z zagranicy do swoich domów, na czas ŚDM w diecezjach. Na te rodziny zgodnie z hasłem ŚDM popłyneło niezmierzone miłosierdzie Boże. 

W czasie tych ŚDM Polska pokazała i pokazuje się światu z dobrej strony. Mam nadzieję, że wielu pielgrzymów, jeszcze nie raz, powróci do Polski.

1. Francuzi.

2. Portugalczycy z Filipinką.
3. Flaga Filipin.
4. Tradycyjny strój filipiński.
5. Tańcząca polska młodzież z księdzem.
6. Uwielbienie Boga przez taniec.
                                                                                                                                                                              7. Przedstawienie w Siedlcach.
8. Przedstawienie w Siedlcach.
9. Przedstawienie w Siedlcach.
10. Przedstawienie w Siedlcach.
11.  Przedstawienie w Siedlcach.
12.  Przedstawienie w Siedlcach.
13. Prezentacja husarii w Kodniu.
14. Słowacy.
15. Portugalczycy, ksiądz i dziewczyny z zespołu ŚDM.
16. Tradycyjne stroje Białorusinów.
Komentarze

 1. Zdjęcie numer 8 coś pięknego!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękna fotorelacja, cudne zdjęcia... dziekuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna fotorelacja! Pewnie niesamowicie było uczestniczyć w czymś takim. Ja niestety na ŚDM nie byłam, jednak podczas pobytu w Lublinie, 24 lipca, podczas niedzielnej mszy, pół kościoła zajęła właśnie grupa francuskich pielgrzymów. Msza była prowadzona w dwóch językach, i aż czuło się siłę i fantastyczną energię bijącą od tych ludzi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Tak to było niesamowite wydarzenie. Moje serce po nim zostało napełnione radością i miłością Bożą.

   Usuń
 4. Świetny reportaż. Fajnie kiedy ludzie są ze sobą szczęśliwi. Oby takich wydarzeń było więcej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Tak, oby więcej takich wydarzeń. :)

   Usuń
 5. świetne ujęcia ;) atmosfera była niepowtarzalna :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz