Moje marzenia, plany i zwiedzanie ...

W niedługim czasie wybieram się na fotograficzny podbój dwóch miast położonych w województwie lubelskim. Niezły początek do spełniania moich podróżniczych marzeń. Warto najpierw pozwiedzać Polskę, żeby powiedzenie- Cudze chwalicie, swego nie znacie -nie było prawdą. Zachęcam do wycieczek po naszej, pięknej Polsce, zwłaszcza po Podlasiu i Lubelszczyźnie. Te tereny są bogate w historię, tradycję, kulturę i wspaniałe krajobrazy.

Oto mój mały zestaw na przyszłe podróże.


Jednym z miejsc wartych odwiedzenia na polskim Podlasiu jest Kodeń. Z tą miejscowością wiąże się bardzo ciekawa historia. W czasach szlacheckich książę Mikołaj Sapieha ukradł obraz Matki Bożej z kaplicy papieskiej w Watykanie po cudownym uzdrowieniu jego samego, z paraliża. Ukradziony wizerunek Maryi, do dziś, znajduje się w Bazylice św. Anny w Kodniu. Maryja Kodeńska jest czczona przez licznych wiernych. Cały czas dzieją się, w tym miejscu, wielkie cuda. 

Zdjęcia z pielgrzymki w Kodniu.

Cerkiew prawosławna.


Bazylika katolicka i umieszczony w niej, cudowny obraz Matki Bożej Kodeńskiej.

Komentarze

 1. Z tym się zgodzę, nie trzeba lecieć na koniec świata by dostrzec piękno.
  Cudowne miejsca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Polska ma wspaniałe krajobrazy, przyrodę, zabytki, warto to wszystko zobaczyć. Podróże zagraniczne z pewnością mają swój urok, wiele uczą. Życzę owocnego zbioru ciekawych fotek, chętnie pooglądam. Pozdrawiam .Pa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Dziękuję i pozdrawiam również :)

   Usuń
 3. Sama lubię podróżować i zwiedzać teraz blisko miejsca zamieszkania podróżuje i zwiedzam okoliczne miejsca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie podróżowanie daje wiele radości :)

   Usuń
 4. Zgadzam się, Polskę warto poznać:) Miłej podróży życzę:)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam ludzi, któzy podrozuja i kochaja podrozowac...
  Nie wazne czy to podroze dalekie czy bliskie. Byle podroze. Oczywiscie nasza Polska jest piekna i od niej trzeba zaczac. Zycze wielu podbojow nowych miejsc! Piekne zdjęcia. Pozdrawiam!

  uwiecznij-chwile.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Super, że ktoś nie podąża za modą i nie wychwala zagranicznych wycieczek, tylko szuka pięknych miejsc właśnie tutaj, w Polsce, która jest bogata w takie niesamowite zabytki. Czasem takie perełki znajdują się w naszej najbliższej okolicy, więc nie trzeba podróżować daleko, by przeżyć niezwykłą przygodę i zobaczyć coś nowego. Świetny wpis! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Polska jest piękna. Kiedyś też bardzo dużo podróżowałam po naszym kraju, ale bez aparatu. Tak trzymać :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz