O podróżach - wywiad z Czeszką.

Moja rozmówczyni.

19-letnia dziewczyna z Republiki Czeskiej - Kiki. Zwiedziła Niemcy, Hiszpanię, Francję i Chorwację. Planuje odwiedzić kolejne kraje. Podróżowanie to jej żywioł. Studiuje na kierunku związanym z turystyką. Dzięki tej szkole będzie miała możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym. 

Chce zostawić potomnym swoje wrażenia z podróży, dlatego marzy o wydaniu podróżniczej książki. W związku z tym czyta poradnik o tym, jak wydać  swój pamiętnik. Uwielbia je pisać. Ma, do tej pory, dwa. Pierwszy jest o 7 pozytywnych rzeczach, które się wydarzyły w danym dniu. Zaś drugi to opis jej marzeń.

Wywiad

Ja : Dlaczego lubisz podróżować? Co jest najlszego w podróżach?

Kiki : Dzięki podróżom odkrywasz świat, poznajesz nowych ludzi, nowe języki i podziwiasz piękną przyrodę. Poza tym to jest bardzo miłe, gdy nauczysz się jakiegoś obcego języka, a potem możesz zrozumieć innych ludzi mówiących w swoich własnych językach. W takich sytuacjach moja dusza jest sczęśliwa.

J.: Prosta odpowiedź, ale jakaż piękna. Następne pytanie. Jak zmienia się Twoje codzienne życie po podróżach. Jaką wyciągasz naukę ze Swoich podróży?

K. : To jest trudne pytanie. Pozwól, że pomyślę. Sądzę, że dzięki podróżom, moje serce jest bardziej otwarte. Staję się życzliwsza dla ludzi. To jeszcze zależy od kraju, który się zwiedziło. Na przykład w Hiszpani ludzie są spokojni i mili. Dzięki wizycie, w tamtym miejscu, stałam się spokojniejsza. Właśnie teraz mam problem, ale nie stresuje się tym. 

J. : Co chciałabyś powiedzieć osobom, które chcą podróżować, ale nie mają na to środków finansowych?

K. : Podróżowanie to nie tylko wyjazdy do zagranicznych państw. Podróżowanie to również zabranie plecaka, śpiwora, trochę jedzenia oraz wyruszenie z domu na piechotę w pobliskie miejsca. Naprawdę, to też podróż. Natura jest piękna w każdym miejscu.

J.: W pełni zgadzam się z Tobą. Każdą swoją wycieczkę, w pobliskie miejsca, uważam za podróż. Zatem, ostatnie pytanie. Czy chciałabyś podróżować autostopem?

K. : Wspólnie z kimś - tak, ale sama - nie.

J.: Bardzo dziękuję za szczere i mądre odpowiedzi . Dobrze się z Tobą rozmawia.

K. : Oj, nie jestem pewna, ale dziękuję.

Komentarze

  1. Fajnie że są wywiady zawsze czegoś można się dowiedzieć

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny wywiad z ciekawą osobą. Widać że naprawdę kocha podróże i sprawia jej to przyjemność. Fajnie że ma możliwość:) pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo inspirujący wywiad. Brawo!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz