Droga, a nasze życie.


Każda droga jest inna tak jak każdy człowiek ma inne życie.  

Nie dziwmy się, że ktoś jest strachliwy, a ktoś inny chce być ciągle w centrum uwagi, a jeszcze ktoś inny lubi samotność. Może być tak, że ta osoba strachliwa była zastraszana przez dorosłych w czasie swego dzieciństwa, ten, który lubi być w centrum uwagi, chce zapomnieć o tym, że kiedyś był poniżany przez wszystkich, a samotnik lubi samotność, bo boi się ponownego skrzywdzenia, wyśmiania oraz porzucenia przez drugiego człowieka. 

Droga często jest trudna tak jak trudne bywa życie. 

Nie możemy dzieciom obiecywać łatwego i przyjemnego życia. Każdy człowiek, nawet ten mały ma prawo wiedzieć, że podczas swojego życia napotka wiele trudności, ale które będą wzmacniały i kształtowały jego charakter. Trudności są po to, aby człowiek stawał się coraz silniejszy i lepszy. Przeciwności losu są nauką dla każdego z nas. Nasze błędy doprowadzające do smutku drugiego człowieka i nas samych, mają nas uczyć odpowiedzialności za własne czyny, bycia dojrzałym człowiekiem oraz człowiekiem, który jest mądrym władcą Ziemi. 

Jak pojedziesz właściwą drogę, to na jej końcu, czeka na Ciebie wymarzony cel podróży. W życiu jest tak, że jeśli dobrze je przeżyjesz, to po śmierci czeka Cię nagroda - życie w pełni oraz w wiecznym szczęściu. Komentarze

 1. Na nagrode nie licze po śmierci cieszę się tym co mam dziś i teraz a nie tqm kiedyś kiedyś mrzonki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie to nie są żadne mrzonki. Naukowo patrząc, zgodnie z tezą - ,,W przyrodzie nic nie ginie " to także dusza człowieka nie ginie, ale trafia do innego świata. Dusza ludzka się nie starzeje to dlaczego miałaby umierać? Ona przechodzi w inny wymiar.

   Usuń
 2. Pierwszy akapit szczególnie mi się podoba - ostatni jest dyskusyjny, zależy od indywidualnych wierzeń. Zdjęcia bardzo dobrze pasują do treści

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Ostatni akapit jest zgodny z moimi przekonaniami. :)

   Usuń
 3. Mam wrażenie, że nie ma właściwych dróg, nawet nie chodzi o to, że jesteśmy indywidualni i dla każdego inny kierunek jest bliższy, ale o to, że to my sami z okoliczności, które wytworzyliśmy możemy czerpać radość i szczęście, bez względu na to, w którą strone się udamy. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę nie rozumiem tego stwierdzenia ,,bez względu na to, w którą stronę się udamy". Myślę, że są takie sytuacje, które powodują u nas chwilowe szczęście, a potem doprowadzają nas do przepaści, dna moralnego i właśnie taka droga na pewno jest niewłaściwa. Mamy w życiu tak, że możemy iść przez nie kilkoma drogami, najpierw niewłaściwą, która nas niszczy, a potem właściwą, która nas ubogaca albo też czasem odwrotnie.

   Usuń
 4. Wpędziłaś mnie w zamyślenie nad wieloznacznością słowa "życie" :) Życie jako los, droga, życie po tym życiu, do tego jeszcze Chrystus siebie nazywa życiem.
  I, jak by to powiedzieć..., nie lubię myśleć, że potem jest nagroda, lubię myśleć, że potem jest życie (zresztą napisałaś to, wiem). Życie z Nim - wtedy już bez przeszkód :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też lubię rozmyślać, że po śmierci jest życie, a o nagrodzie napisałam, bo chciałam niejako pocieszyć te osoby, które teraz są prześladowane z powodu swoich przekonań, wiary. Zapomniałam napisać, że Jezus jest drogą. (Może napiszę kolejny artykuł o podobnym temacie, ale rozbudowany). :) Dziękuję za komentarz, który jes pełen mądrości i który jest inspirujący. :)

   Usuń
 5. Piękny, mądry tekst. Zdjęcia doskonale wpasowałaś w klimat.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jestem chyba trochę zmęczona tymi drogami. Nie wiem, w którą stronę iść, żeby odnieść ten 'sukces'. Nie mam pojęcia. A i też jestem ateistką i w pełni skupiam się na życiu, które znamy. Nie wyobrażam sobie nawet nic dalej. Chciałabym teraz zaznawać jak najwięcej szczęścia. I po części się udaje. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę odnalezienia dobrej drogi życia, która będzie prowadzić do ,,sukcesu". :)

   Usuń
 7. Bardzo fajny post :3 i świetne zdjęcia.. te pierwsze wiosenne słoneczne dni :D
  pozdrawiam :3
  http://paulla-m.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Mądrze powiedziane. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgadzam się. Każda droga jest inna. Każdy idzie swoim tempem. Piękny post. Piękne zdjęcia. :) Pozdrawiam serdecznie, Aga :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz