Moje rozmowy z blogerami. Wywiad z dziewczynami z Mary' s FashionDziś wywiad z wyjątkowymi młodziutkimi blogerkami, trzema maturzystkami. Dziewczyny prowadzą oryginalnego bloga Mary' s Fashion o chrześcijańskiej modzie. Oto link do ich bloga, fanpage' a i  kanału You Tube.
Koniecznie zajrzyjcie do bloga!
Ja: Dziewczyny, prowadzicie bloga Mary' s Fashion czyli Moda Maryi, a więc opowiedzcie o narodzinach tej nazwy i o tym jak postanowiłyście stworzyć bloga.
Ela, Kasia, Ka­ro­lina: Nazwa naszego bloga zrodziła się podczas kabaretu, kiedy to Ela użyła określenia „Moda Maryjna” w języku angielskim. Bardzo się nam to spodobało, uznałyśmy, że brzmi dosyć dostojnie, więc pod taką nazwą figurujemy w sieci. J Powstanie naszego bloga wiąże się w dużym stopniu z formacją w Oazie, gdzie mogłyśmy poznawać prawdziwą godność kobiety. Także to, że coraz mniej osób zwraca uwagę na skromność w ubiorze, skłoniło nas do pokazania, że jednak można trzymać się dobrych wartości, nie będąc przy tym „szarą myszką” w golfie i spódnicy do ziemi. J
Ja: Czy możecie powiedzieć - jaki wkład ma każda z Was w tworzenie Waszego miejsca w Sieci?
Ela, Kasia, Ka­ro­lina: Wspólnie dbamy o to, jak wygląda i funkcjonuje nasz blog, fanpage na Facebooku, Instagram czy też kanał na YouTube. Staramy się, aby każda z nas miała do zrobienia po prostu to, co wychodzi jej najlepiej. J Można śmiało powiedzieć, że jesteśmy bardzo ambitne w stosunku do tego, co publikujemy. Mamy wiele pomysłów, więc wymaga to od nas stałej współpracy. Dlatego też nasz podział obowiązków ciągle się zmienia.
Ja: Uważam, że macie piękną misję bloga, ale z chęcią dowiedziałabym się coś o niej z Waszej perspektywy.
Ela, Kasia, Ka­ro­lina: Nasz blog powstał, aby, najkrócej mówiąc, pokazać, że może być modnie i godnie. Chciałybyśmy, proponując różne stylizacje czy też pisząc teksty dotyczące ważnych dla nas wartości i naszych poglądów, zwrócić uwagę na to, że mimo tego, co dyktuje współczesny świat, także świat mody, można być sobą, mieć własny styl i wyglądając skromnie i godnie ukazywać piękno swojego wnętrza. Przez naszego bloga chcemy także pokazać młodym dziewczynom, że warto chwilę pomyśleć zanim coś na siebie ubierzemy. Nie chodzi tu tylko o to, czy dane ubrania do siebie będą pasowały, ale także czy nasz strój reprezentuje wyznawane przez nas wartości. Znane jest przecież powiedzenie "jak cię widzą, tak cię piszą". Wygląd jest naszą pierwszą wizytówką. Warto więc dbać o to, aby uzewnętrzniał pozytywne cechy charakteru, takie jak skromność i kobiecość.
Ja: Jak myślicie, czy łatwo dzisiaj ubierać się modnie i skromnie, gdy większość sukienek i spódnic, leżących na ladach sklepowych, nie należy do tych skromnych?
 Ela, Kasia, Ka­ro­lina: Zgadzamy się z tym, że dzisiaj trudno o spódnicę zgodną z naszymi preferencjami, jednak nie jest niemożliwe jej zdobycie. Najważniejsza jest tu wyobraźnia, która pomaga nam tworzyć ciekawe stylizacje ze „zwyczajnych” ubrań. Na naszym blogu można odnaleźć wiele inspiracji oraz tekstów, w których mowa o zabawie modą, o tym, że to właśnie moda ma dopasować się do nas, a nie my do niej. J
Ja: Jakie macie plany na przyszłość związane z rozwojem Waszego bloga? Czy może planujecie stworzyć kanała na You Tube?
Ela, Kasia, Ka­ro­lina: Kanał na YouTube już posiadamy. Umieszczamy tam filmiki, które powstają podczas naszych sesji na bloga; można je określić jako „Kulisy” J. Mamy nadzieję na większy rozwój bloga, jednak wszystko w swoim czasie. ;)

Ja: Czy uważacie, że zainspirujecie wiele kobiet do skromnego, a zarazem modnego ubierania się?
Ela, Kasia, Ka­ro­lina: Taki jest właśnie nasz cel. Aby kobiety, które może nieco pogubiły się w swoim stylu ze względu na to, co lansowane jest w Internecie czy na sklepowych półkach, mogły u nas odnaleźć coś, co je zainspiruje do pokazywania własnej godności poprzez ubiór.
Ja: Jaki odzew ma Wasz blog - czy macie już hejterów oraz czy Wasi znajomi i rodziny dobrze odbierają Waszą stronę?
Ela, Kasia, Ka­ro­lina: Mamy oczywiście wiele osób, którym idea Mary’s Fashion się podoba, które nas wspierają i motywują, są to rodzina, przyjaciele, ale także inni odbiorcy. Zakładając bloga wiedziałyśmy jednak, że hejt nas nie ominie. Niestety dotyczy on chyba każdego internetowego twórcy. Z drugiej jednak strony jest on często początkiem wielu dyskusji, które dają do myślenia. Wiadomo, nie oczekujemy, aby nasz blog podobał się wszystkim. Szanujemy odmienne spojrzenie na niektóre sprawy, a negatywnych komentarzy się nie boimy.
Ja: Dziękuję Wam za wywiad.
Ela, Kasia, Ka­ro­lina: My też bardzo dziękujemy.

Komentarze

  1. Naprawdę ciekawy wywiad! Podziwiam pomysł tych Blogerek i ich zaangażowanie. To muszą być niezwykłe osoby.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz