,,Sekrety mistrza fotografii cyfrowej'' oraz ,,Fotografowanie kobiet. 500 kreatywnych ujęć'' - moje recenzje.Witam Was! Przychodzę z opisem moich nowych dwóch książek fotograficznych. ,,Sekrety mistrza fotografii cyfrowej" Scotta Kelby'ego dostałam na urodziny od mojej przyjaciółki. Jak rozpakowałam prezent i zobaczyłam tę książkę to byłam przeszczęśliwa. Bardzo lubię czytać o fotografii.

W wyżej wymienionej książce bardzo mi się podoba, że ma przejrzysty podział na 14 rozdziały, których tytuły informują co w każdym z nich znajdę. Najbardziej spodobał mi się rozdział ,,Profesjonalne portrety" (zainteresowałam się wskazówkami dotyczącymi pokierowania pozowaniem). Ponadto przydatnym rozdziałem jest ,,Profesjonalne zdjęcia z miast i zdjęcia podróżnicze". W nim można znaleźć odpowiedź na ważne pytanie ,,Jak zrobić zdjęcie obiektu, który jest ,,obfotografowany na śmierć?".


W każdym podrozdziale na czarnym tle, na dole strony są bardzo ważne, ciekawe wskazówki dotyczące tego podrozdziału. Na pewno dzięki takiej szacie graficznej łatwiej będzie zapamiętać te wskazówki. Ponadto bardzo przypadło mi do gustu to, że na każdej stronie są zdjęcia, które ilustrują treści zawarte na danej stronie.


Moja ocena ,,Sekretów mistrza fotografii cyfrowej" to 10/10. Mogę ją polecić i dla fotografów początkujących, jak i zaawansowanym (ze względu na porady dot. fotografii ślubnej i studyjnej).

Druga książka to ,,Fotografowanie kobiet. 500 kreatywnych ujęć'' Michelle Perkins . Kupiłam ją jako pomoc na moje sesje portretowe. Stwierdziłam, że warto pokazać kilka póz dla modelki, abym nie musiała się głowić jak doradzić w pozowaniu dla modelki oraz aby początkująca modelka nie zamartwiała się tym jak dobrze zapozować.


W książce podoba mi się rozkład zdjęć. ,,Fotografowanie kobiet. 500 kreatywnych ujęć'' jest podzielona na ujęcia m. in. do ramion, do pasa i całej postaci. Cieszę się też, że jest w niej wiele fotografii, więc mam duży wybór póz. Co mi się nie podoba? Niektóre zdjęcia są dla mnie brzydkie i tak samo pozy. Poza tym, za mało jest póz oryginalnych.

Moja ocena powyższej książki to 7/10. Polecam dla początkujących fotografów portrecistów.

Jakie książki fotograficzne Wy byście polecili? Może macie którąś z wyżej przedstawionych książek, więc czy też ją dobrze oceniacie?

PS 1. Założyłam swojego fanpage' a Weronika Śmiecińska Fotografia Zachęcam do polubienia, bo tam informuję na bieżąco o wszystkich nowościach na moim blogu i nie tylko.

PS 2. W poniedziałek kolejny wpis z serii ,,Moje rozmowy z blogerami". Tu link do postu pierwszego z tej serii - Poczatek cyklu - moje rozmowy z blogerami. Wywiad z Lady Awa.
Komentarze

  1. Mam zamiar sobie sprawić trzy części.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To fajnie, ja jestem ciekawa części ,,Fotografia par". :)

      Usuń

Prześlij komentarz